סקוואט היא מילה כללית. יש וואריאציות שצריך לדעת כדי להתחזק ולמנוע פציעות


מבחינה תפקודית ולימודית, אי אפשר להשאיר את המונח "סקוואט" לבד, פשוט אי אפשר. יש וואריאציות שונות לביצוע ויש לדעת את ההבדלים ביניהם על מנת למנוע עומס יתר ככל האפשר, ולמקסמם את היעילות שלנו בתנועה.

סקוואט Low Bar מתייחס למנח הנמוך יחסית של מיקום המוט על הגב העליון. המיקום המדויק הוא מעל השכמה ואפשר לבצע זאת בעיקר כאשר מכווצים(מקרבים) את השכמות היטב. הדגש החשוב ביותר בתנועה הזאת הוא לדעת להתיישב אחורה, המונח שכולם אוהבים אבל לא מבינים את המשמעות ומתי לתת. מנח הגב בוואריאציה הזאת יהיה יותר אנכי כלפי הריצפה מאשר בשאר הוואריאציות.

High Bar מתייחס למנח הגבוהה של מיקום המוט על הגב העליון. המוט מונח על הטרפזים (כן, גם כאן צריך להמשיך לכווץ את הגב העליון). הקו של התנועה היא על ידי ירידה למטה בקו ישר ולא לפחד לתת לברכיים לגלוש קדימה, הן אמורות.

Front Squat מתייחס למיקום הקדמי של המוט, אשר יושב על עצם הבריח. התנועה דומה לסקוואט היי באר. טיפ: לשמור על המרפקים למעלה, ואם המוט לא מתחיל לחנוק אותכם, סימן שהמיקום של המוט לא תקין.

11391720_838927226184502_354263036639267466_n

KNOW THE DIFFERENCE.

אודות הכותב צפה בכל הפוסטים

Aviv Cohen

תמיד הכרתי את עצמי כאוטודידקט- יש לי הרבה חיבה לקריאה, למידה וכתיבה, ויחד עם הניסיון שצברתי עם מתאמנים ברמות שונות וסוגים שונים (ממבוגרים עם קשיים לספורטאים מענפים שונים) הקמתי בלוג חדש בארץ.

את מירב הכתיבה שלי אני מנסה לנסח בצורה קולחת ונוחה לקריאה, והעיקר להעביר מסרים מסובכים בצורה פשוטה כדי שתוכלו להיות הגרסה טובה ביותר של עצמכם.

אם יש לכם שאלות, צריכים עזרה או אפילו המלצות- תוכלו ליצור קשר איתי ב: [email protected]

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *