רוכב סוסים אינו נחשב לרוכב טוב אם לא נפל מהסוס לפחות פעם אחת

הרבה מאיתנו עובדים בשיטות שונות אבל המטרה עיקרית – להתחזק ולהיות טובים יותר – מסתכמת בסופו של דבר בהגעה ליעדים מסויימים, וכשלים שקורים באימונים יכולים להרוס הכל.

האומנם?

בתור אחד שהגיע לכשל פעמים רבות (מדי אפילו), החלטתי לשאת לתשומת לבכם, שהגעה לכשל לא מציינת חרב בית שני ולא צריכה לבאס אותנו, אלא לחילופין; יכולה לתרום לנו ולשפר אותנו.

הגעה לכשל באופן תיאורטית יכולה להתחלק לשני חלקים: עשית משהוא לא נכון, ואו זה מה שאתה שווה. החלק השני פחות תקף, לדעתי.

אחרי ניסיון רב עם כשלים, פיתחתי פרוטוקול בסיסי, שמתרחש אצלי כבר ברפלקסיות. בדרך כלל אני מצלם את הסטים הכבדים, או משקלים חגיגיים חדשים. ובמידה ואני מגיע לכשל – הדבר הראשון שאני מבצע זה ניתוח טכני של התרגיל, איך היה מסלול המוט, קריסות, אלמנטים ששכחתי, לא חסר.

הכל היה מושלם (בחיים לא)? אני מתחיל לחזור אחורה, איך התנהל האורך יום שלי עד האימון, הימים לפני.

האם התאמנתי כבד מדי? או מעט מדי? אולי התוכנית לא תקינה? איך היה תהליך ההתאוששות שלי עד לאימון עצמו?

האם התזונה שלי הייתה לקויה?

וכן הלאה. בגדול, הגעה לכשל מפעילה תהליכים בתוך עצמך שמטרתם להפוך אותך לטוב יותר ולהתייעל בצורה טובה יותר לקראת הפעם הבאה. החוכמה כאן היא לדעת למצוא את המסר החבוי ולנצל אותה לטובתנו, ולא לרוץ הביתה ולבכות במיטה (לא שעשיתי את זה…)

Why do we fall, son?

So we can learn to pick ourselves up

אודות הכותב צפה בכל הפוסטים

Aviv Cohen

תמיד הכרתי את עצמי כאוטודידקט- יש לי הרבה חיבה לקריאה, למידה וכתיבה, ויחד עם הניסיון שצברתי עם מתאמנים ברמות שונות וסוגים שונים (ממבוגרים עם קשיים לספורטאים מענפים שונים) הקמתי בלוג חדש בארץ.

את מירב הכתיבה שלי אני מנסה לנסח בצורה קולחת ונוחה לקריאה, והעיקר להעביר מסרים מסובכים בצורה פשוטה כדי שתוכלו להיות הגרסה טובה ביותר של עצמכם.

אם יש לכם שאלות, צריכים עזרה או אפילו המלצות- תוכלו ליצור קשר איתי ב: [email protected]

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים *